Kalbimiz Daha İyi Bir Çevre İçin Atıyor

Our Heart Beats for a Better Environment

Our Heart Beats for a Better Environment

The Land of Legends olarak, çevre bilincini her zaman ön planda tutuyor ve bu konuda birçok etkinlik ve aktivite düzenliyoruz. Çünkü biliyoruz ki, her birimiz gelecekten sorumluyuz ve bugün attığımız her iyileştirici adım, yarınlarımızı doğayla barışık yaşayabilmemizi sağlayacak.

Doğayı ve çevreyi koruma adına yaptığımız bu çalışmalarla, hem konuklarımıza hem çalışanlarımıza eğlenceli bir dünya sunma kadar, çevre bilincinin de sürdürülebilir olduğu bir gelecek bırakma motivasyonumuzu arttırıyoruz.

Değerli Misafirlerimiz;
Ziyaret ettiğiniz doğal koruma alanlarında, tarihi mekanlarda genel kurallara uymanız konusunda hassasiyetinizi rica ederiz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

 

At The Land of Legends, we understand how important it is to be conscious of the environment in our day-to-day routines; therefore, we always act towards prioritising environmental awareness and organise various events and activities to promote and improve our environmental practices. Because we understand each of us is responsible for the future, and every healing step we take today will enable us to live in harmony with nature in the future.

All these efforts that we make to conserve nature and protect the environment motivate us not only to provide a fun-filled atmosphere for our guests and employees but also to leave a legacy to future generations where environmental awareness is fully sustainable.

Dear Guests;
We kindly ask you to be sensitive about following the general rules in the natural preserved areas and historical places you visit. Thank you for your understanding.

Neler Yaptık?

What We Have Done?

 

Efsanevi Aile;

Legendary Family;

 

Daha fazlası için;

For more ;